Oficjalna strona miejscowości Kaniów
 Do poprawnego wyświetlania strony zalecam Firefox oraz rozdzielczość 1024x768 * * * 8.09.08 Nowe teksty do poczytania: Nawałnica 2006, Adam Gasch - wywiady, kościół - zabytki
 Witamy w serwisie!

Strona Główna

Lekcja historii

Zabytki

Instytucje

Turystyka

Statystyki

Wywiady

Galeria

Mapa Kaniowa

Forum

Kaniów w prasie

Transport

Autorzy

Archiwum

Linki>>> Aktualności <<<Solidarni mieszkańcy Kaniowa
W obecnym roku dwa razy kaniowskie rodziny dotknęły kataklizmy pożaru i wichury. -W imieniu tych rodzin dziękuję mieszkańcom Kaniowa za bezinteresowną pomoc – powiedział na samym wstępie kolejnego zebrania wiejskiego w Kaniowie sołtys wsi Marek Pękala.
W kolejnych częściach zebrania mieszkańcy usłyszeli wystąpienia wójta Stefana Wodniaka, który poinformował zebranych o sprawach budżetowych, aktualnej sytuacji związanej z oczyszczalnią ścieków oraz poruszył kilka ważnych kwestii dotyczących transportu i łączności.

Nieugięty PKS
Tradycyjnie na początku zebrania sołtys poinformował o realizacjach -bądź ich braku – wniosków z poprzednich obrad. Po stronie minusów na pewno trzeba odnotować brak efektywnych rozmów z PKS-em, który odmówił zwiększenia częstotliwości kursów autobusów na terenie Kaniowa. Mimo próśb mieszkańców i interwencji lokalnych władz, przedstawiciele PKS-u pozostali nieugięci. Ciągle niewiadoma pozostaje kwestia budowy hali sportowej w Kaniowie. Decyzja została odłożona – usłyszeliśmy na zebraniu. Na budowę tej hali czekają wszyscy – począwszy od dzieci, skończywszy na dorosłych... Kiedy wreszcie zakończą się nieustające wycieczki do pobliskich gmin na chwilę relaksu ? Znacznie więcej jest tych spraw wypisanych po stronie plusów. Wymienić tutaj na pewno trzeba oddany do użytku plac zabaw. 15 tysięcy złotych wyłożył Urząd Gminy, a druga połowa potrzebnych środków pochodzi z ministerialnej dotacji.

Poruszony został również problem zabezpieczenia wału na ulicy Łąbędziej. Realizacja tej inwestycji będzie przeprowadzona w październiku. Nie można również pominąć ofiarności spółki pastwiskowej, która w świetle swojego rozwiązania postanowiła przekazać uzbierane środki finansowe na asfaltowanie ulicy Dankowickiej (wraz z powiatem), ul. Gawlików, a także na oświetlenie ulicy Rybackiej. Mieszkańcy poinformowani zostali także o wznowieniu dyżurów dzielnicowego. W każdą środę co 2 tygodnie w godzinach od 16:00 do 17:00 dzielnicowy będzie do dyspozycji mieszkańców Kaniowa. Mamy nadzieję, że tym razem policja wywiąże się z tej deklaracji.

Pełna dyscyplina
-Jeśli chodzi o budżet, panuje pełna dyscyplina – powiedział na wstępie swojego długiego wystąpienia przedstawiciel gminy, wójt Stefan Wodniak. Za okres od stycznia do czerwca po stronie dochodów widnieje kwota ponad 23 mln złotych, natomiast wydatki sięgają blisko 30 milionów. Różnica jest pokryta pożyczką oraz kredytem. W temacie transport i łączność wójt wymienił wyremontowanie trzech przystanków autobusowych, oświetlenie ulic Grobli Borowej oraz Mirowskiej, wyasfaltowanie ulicy Jagodowej. W tym roku ma być położony chodnik od kościoła do skrzyżowania ulic Batalionów Chłopskich i Krzywolaków, a także częściowe dokończenie asfaltowania ulicy Młyńskiej. Zaplanowana została również modernizacja obiektu sportowego “Set”. W sumie na realizację tej inwestycji przeznaczone zostało 2,6 mln, z czego Urząd Gminy daje 400 tysięcy. Poza budżetem wymieniona została także sieć wodociągowa na ulicy Modrej, a także dofinansowano zakup kosiarki przez LKS “Przełom'' Kaniów.

Wójt uroczyście poinformował także o otwartym już Parku Techniki Lotniczej w Kaniowie. W ramach projektu powstały m.in.: droga startowa o nawierzchni utwardzonej, długości 700 m i szer. 24 m, pas drogi startowej zadarnione o łącznej powierzchni 31 600 m2, droga kołowania, hale produkcyjne i hangary o łącznej powierzchni 10 243,2 m2, budynek kontroli lotów, punkt dystrybucji paliwa, drogi i place manewrowe wokół hal, parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych, zatoka parkingowa dla samochodów oraz tereny zielone.
Po wystąpieniu wójta mieszkańcy dzielili się z problemami występującymi na terenie naszego sołectwa.

Grzegorz Wieczorek

< < < Powrót

Copyright © Kaniów razem przez wieki - www.kaniow.com.pl Design by adriano216

All rights reserved! 2008r.